1. Wideokonferencja

Konsultację w formie wideokonferencji można przeprowadzić przy pomocy urządzenia posiadającego dostęp do Internetu, mikrofonu oraz kamerki. Może to być telefon komórkowy, komputer osobisty, laptop, czy tablet. Posiadanie kamerki nie jest niezbędne, niemniej bardzo zalecane.

Osoby, które zarezerwują konsultację w formie wideokonferencji otrzymają maila, zawierającego specjalny link umożliwiający nawiązanie połączenia (jak na załączonym obrazku). Link jest aktywowany 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Kliknięcie linku występującego po słowach “Zoom link (wideokonferencja)” spowoduje nawiązanie połączenia. W konsultacji można wziąć udział za pośrednictwem przeglądarki internetowej Google ChromeMicrosoft Edge (najnowsza wersja) lub Mozilla Firefox, lub za pośrednictwem programu Zoom (korzystanie z programu może być wygodniejsze).

Poniżej można zapoznać się z krótkimi instrukcjami, wyjaśniającymi jak dołączyć do spotkania.


2. Udział w wideokonferencji za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

W przypadku korzystania z komputera osobistego lub laptopa, aby wziąć udział w wideokonferencji nie jest konieczne instalowanie programu Zoom. Do spotkania można dołączyć za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Obejrzyj poniższy filmik prezentujący, jak to zrobić. Można skorzystać z przeglądarki Chrome, Microsoft Edge (najnowsza wersja) lub Firefox.

3. Najprostszy sposób zainstalowania i uruchomienia programu Zoom na komputerze stacjonarnym lub na laptopie

Osoby, które chciałyby mieć większą wygodę podczas korzystania z konsultacji mogą zainstalować program Zoom.

Wystarczy 10 minut przed rozpoczęciem spotkania kliknąć na link otrzymany w mailu po dokonaniu rezerwacji. Pamiętaj, że link aktywuje się nie wcześniej niż godzinę przed terminem spotkania. Obejrzyj poniższy filmik prezentujący, jak to zrobić na komputerze.

4. Najprostszy sposób zainstalowania i uruchomienia programu Zoom na telefonie lub tablecie z systemem Android

Instalowanie programu Zoom na telefonie jest niezwykle proste. Wystarczy 10 minut przed rozpoczęciem spotkania kliknąć na link otrzymany w mailu po dokonaniu rezerwacji. Pamiętaj, że link aktywuje się nie wcześniej niż godzinę przed terminem spotkania. Obejrzyj poniższy filmik prezentujący, jak to zrobić. Pamiętaj, że do połączenia w czasie konsultacji użyjesz otrzymanego w mailu linku.

5. Jak korzystać z programu Zoom?

Poniższy filmik przedstawia, w jaki sposób można korzystać z programu Zoom podczas konsultacji.