Konsultacje indywidualne

Indywidualna konsultacja prawna prowadzona jest w ramach działalności Poradni prawnej przy Sądzie Metropolitalnym Warszawskim i obejmuje porady prawne w zakresie prowadzenia kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, w tym w szczególności:

  • doradztwo w zakresie możliwości i zasadności prowadzenia postępowania o stwierdzenie nieważności małżeństwa w konkretnym przypadku;
  • weryfikowanie poprawności sporządzonej skargi powodowej i wymaganych załączników;
  • udzielanie informacji na temat przebiegu procesu kościelnego;
  • udzielanie informacji na temat możliwości podjęcia czynności procesowych.
    pomoc w zredagowaniu pism procesowych;

Konsultacje w formie wideokonferencji

W związku z trwającą pandemią koronawirusa konsultacje w poradni prowadzone są głównie w formie telekonferencji (wideokonferencji) za pomocą programu Zoom. W konsultacji można wziąć udział za pośrednictwem przeglądarki internetowej Google ChromeMicrosoft Edge (najnowsza wersja) lub Mozilla Firefox, lub za pośrednictwem programu Zoom. Wystarczy posiadać urządzenia mające dostęp do Internetu, mikrofonu oraz kamerki. Może to być telefon komórkowy, komputer osobisty, laptop, czy tablet. Posiadanie kamerki nie jest niezbędne, niemniej bardzo zalecane.

 

Aby skorzystać z takiej formy konsultacji należy dokonać rezerwacji. Osoba która dokona rezerwacji otrzyma maila zawierającego potwierdzenie rezerwacji oraz szczegóły spotkania. Szczegółowe instrukcje postępowania podane są na stronie tutaj

Rezerwacja wideokonferencji

Aby sprawdzić dostępne terminy i umówić wideo-konsultację kliknij link albo przycisk poniżej

Znajdź wolny termin lub zarezerwuj wideokonferencję.

Konsultacje w siedzibie sądu

Istnieje również możliwość skorzystania z konsultacji w formie spotkania w siedzibie sądu. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej formy konsultacji powinny mieć na uwadze, że podczas wizyty w siedzibie sądu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych oraz liczyć się ze znacznymi ograniczeniami. Informacje na temat aktualne obowiązujących obostrzeń można uzyskać na stronie internetowej sądu  https://trybunal.mkw.pl/.

Z powyższych przyczyn ilość osób, które mogą skorzystać z tej formy konsultacji jest ograniczona. Nie ma możliwości wcześniejszego rezerwowania konsultacji przeprowadzanych w siedzibie sądu.

Terminy konsultacji w siedzibie sądu:

  • Poniedziałek godz. 10:00 – 13:00
  • Piątek w godz. 10:00 – 13:00

Opłaty za konsultację

Wszystkie porady w Poradni prawnej przy Sądzie Metropolitalnym Warszawskim udzielane są bezpłatnie.
Osoby które chciałyby wesprzeć funkcjonowanie poradni mogą przekazać dobrowolną ofiarę. Mogą to również uczynić wpłacając datek na konto bankowe sądu, wpisując w tytule przelewu „Poradnia”.
Numer konta bankowego Sądu Metropolitalnego Warszawskiego:
Alior Bank: 05 2490 0005 0000 4530 1889 6659